Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kolejna edycja GreenEvo ma swoich laureatów!

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu GreenEvo. Z 14 technologii, które przeszły do drugiego etapu konkursu, Kapituła wybrała 8 i nadała im status laureata. Dodatkowo dwie technologie, które nie uzyskały statusu laureata zostały nagrodzone wyróżnieniem.

Projekt GreenEvo skupia się na wsparciu międzynarodowego transferu polskich zielonych technologii. Laureaci konkursu mogą skorzystać m.in. wsparcia instytucji rządowych na całym świecie, szerokiej oferty szkoleniowej, prezentacji technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach oraz produkcji indywidualnych filmów o oferowanych technologiach.

Dodatkowo laureaci otrzymują możliwość uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, a także licznych seminariach, spotkaniach biznesowych oraz konferencjach. W tym roku zaplanowane zostały misje handlowe m.in. w takich krajach, jak: Azerbejdżan, Chorwacja, Gruzja, Kazachstan, Mołdawia, Rosja, Ukraina i Wietnam.

Firmy, które uzyskały statusu laureata konkursu GreenEvo:

  • Dagas Sp. z.o.o.: Utylizacja odpadów komunalnych, gumowych oraz przerób biomasy w procesie pirolizy
  • Energo Natura Sp. z o.o.: Ecobiosed - kompleksowa technologia odczynnikowego oczyszczania wody
  • Energetyka Solarna ensol Sp. z o.o.: Hybrydowe kolektory słoneczne PVT o wysokich parametrach wydajnościowych
  • Far Data Sp. z o.o. Sp. k: Stacja monitorowania hałasu i warunków środowiskowych ENVIRO 151
  • Frapol Sp. z o.o.: Synergiczny system zarządzania energią powietrza w budynku
  • M3SYSTEM Sp. z o.o.: Unikalna energooszczędna technologia budowlana: monolityczna, samonośna konstrukcja ze spienionego polistyrenu
  • "Mielec-Diesel" GAZ Sp. z o.o.: Wykorzystanie "trudnych" gazów odpadowych z odwiertów i przetwórstwa ropy naftowej do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej
  • NIKOL Jan Nikołajuk: Rekuperator NIKOL

Technologie, które zostały przez Kapitułę wyróżnione (w fazie przedwdrożeniowej):

  • "MAKROTERM" Agata i Krzysztof Wąchała Sp. j.: SOLAR START-UP niskokosztowa solarna linia produkcyjna
  • Polbud S.A.: Systemy małych elektrowni wiatrowych

O Kapitule konkursu GreenEvo

Członkowie Kapituły konkursu GreenEvo to wybitni specjaliści różnych dziedzin, reprezentujący instytucje wspierające projekt, takie jak: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy RP, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Instytut Energii Odnawialnej, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami, Uniwersytet Warszawski, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Posiedzenie Kapituły odbyło się 20 maja 2013 r. a jej zadaniem było wyłonienie polskich Eko-liderów, którzy dołączą do grona 40 technologii nagrodzonych w poprzednich trzech edycjach GreenEvo.

źródło: GreenEvo

Dodano: 2013-05-31

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej