Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Wszystko o styropianie. Ruszył serwis poradnikowy dla konsumentów

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) uruchomiło na swojej stronie bezpłatny elektroniczny serwis poradnikowy. eDoradca PSPS odpowiada na wszelkie pytania dotyczące zastosowań styropianu w budownictwie.

Edukacyjna funkcja wirtualnego eksperta doskonale wpisuje się w cele statutowe PSPS oraz w działania na rzecz promocji jakości styropianu w ramach Programu "Gwarantowany Styropian", stwierdza Kamil Kiejna, prezes zarządu branżowej organizacji.

Zadaniem naszego wirtualnego doradcy jest upowszechnianie wiedzy o prawidłowym doborze i zastosowaniu styropianu, wyjaśnianie wszelkich wątpliwości technicznych, jak również korekta błędnych obiegowych pojęć i opinii, mówi Kamil Kiejna. Prezes stowarzyszenia wyraża też przekonanie, że pomoc eDoradcy PSPS docenią zarówno indywidualni i instytucjonalni inwestorzy, jak też projektanci, sprzedawcy styropianu oraz wykonawcy realizujący inwestycje ociepleniowe.

Zapytania do eDoradcy PSPS kieruje się poprzez prosty formularz na stronie www.gwarantowanystyropian.pl. Autorzy pytań otrzymują odpowiedź specjalisty bezpośrednio na podane przez siebie adresy poczty elektronicznej. Część zagadnień omawiana jest także na stronie internetowej Programu "Gwarantowany Styropian". Serwis ekspercki jest ogólnodostępny, bezpłatny i aktywny przez siedem dni w tygodniu.

źródło i zdjęcie: Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS)

Dodano: 2013-08-29

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej