Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dni Otwarte Domów Pasywnych

W ramach VI Międzynarodowych Dni Otwartych Domów Pasywnych odbyły się w Smolcu koło Wrocławia Targi Budownictwa Energooszczędnego  (6-7 listopada). Ta międzynarodowa akcji prowadzona jest przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt, twórcę idei pasywności.

Organizatorem akcji, oprócz Biura Projektowego Lipińscy Domy, które zaprojektowało i zrealizowało pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce był także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W tych dniach większość domów pasywnych zrealizowanych na całym świecie jest udostępnionych do zwiedzania.

Wszyscy, którzy postanowili przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda dom pasywny mogli uzyskać odpowiedź na szereg pytań związanych z wykonawstwem  oraz technologiami, które zastosowano przy budowie domu pasywnego.

Przyszłych inwestorów interesowało, ile mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu i co jest niezbędne do budowy domu pasywnego. Eksperci z Biura Projektowego Lipińscy Domy szczegółowo wyjaśniali, na czym polega wyjątkowość domu pasywnego.

Podczas Targów Budownictwa Energooszczędnego został omówiony proces budowy i certyfikacji domu pasywnego oraz zostały przekazane doświadczenia z użytkowania tego budynku.

opr.: Aneta Sadlik
zdjęcie: www.lipińscy.pl

Dodano: 2009-11-09

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej