Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dni Otwarte Domów Pasywnych

W ramach VI Międzynarodowych Dni Otwartych Domów Pasywnych odbyły się w Smolcu koło Wrocławia Targi Budownictwa Energooszczędnego  (6-7 listopada). Ta międzynarodowa akcji prowadzona jest przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt, twórcę idei pasywności.

Organizatorem akcji, oprócz Biura Projektowego Lipińscy Domy, które zaprojektowało i zrealizowało pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce był także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W tych dniach większość domów pasywnych zrealizowanych na całym świecie jest udostępnionych do zwiedzania.

Wszyscy, którzy postanowili przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda dom pasywny mogli uzyskać odpowiedź na szereg pytań związanych z wykonawstwem  oraz technologiami, które zastosowano przy budowie domu pasywnego.

Przyszłych inwestorów interesowało, ile mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu i co jest niezbędne do budowy domu pasywnego. Eksperci z Biura Projektowego Lipińscy Domy szczegółowo wyjaśniali, na czym polega wyjątkowość domu pasywnego.

Podczas Targów Budownictwa Energooszczędnego został omówiony proces budowy i certyfikacji domu pasywnego oraz zostały przekazane doświadczenia z użytkowania tego budynku.

opr.: Aneta Sadlik
zdjęcie: www.lipińscy.pl

Dodano: 2009-11-09
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej