Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Repowermap - europejska mapa promująca OZE

Celem tego projektu jest promowanie odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej poprzez podnoszenie świadomości społecznej oraz ułatwianie wymiany informacji między dostawcami technologii, instalatorami i eksploatatorami instalacji oraz potencjalnymi inwestorami za pomocą interaktywnej mapy online. Na mapie znajdują się konkretne przykłady zrównoważonego wykorzystania energii oraz informacje na temat powiązanych z tym wydarzeń, które mają zachęcać do wykorzystania odnawialnych źródeł energii i podnoszenia efektywności energetycznej.

Repowermap - europejska mapa poświęcona promocji energii ze źródeł odnawialnych i efektywności energetycznej promuje wymianę wiedzy i rozpowszechnianie innowacyjnych technologii na poziomie lokalnym i międzynarodowym. W rozwijanie mapy w ramach inicjatywy repowermap.org jest zaangażowana szeroka sieć organizacji, władz regionalnych i lokalnych oraz innych podmiotów energetycznych. Projekt ma na celu stworzenie synergii w podnoszeniu świadomości między różnymi podmiotami na rynku energii poprzez wymianę przykładów i informacji o lokalnym wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych oraz efektywności energetycznej zintegrowanych na jednej mapie. Projekt jest wspierany przez program Inteligentna Energia dla Europy.

Czy posiadasz zainstalowany kolektor słoneczny, panel fotowoltaiczny lub małą elektrownię wiatrową albo inne odnawialne źródło energii? A może izolacja twojego budynku zwiększyła jego energooszczędność? Dodaj swoje przykłady na mapie, aby były widoczne dla innych i stanowiły inspirację do podjęcia podobnych działań. Każdy przykład jest ważny!

źródło i zdjęcie: IEO

Dodano: 2014-04-08

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej