Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Aku-Płyta ISOVER - dla komfortu akustycznego budynku

Duży wpływ na poczucie komfortu w domu czy biurze mają hałasy dochodzące zarówno z zewnątrz oraz z wewnątrz budynku. Dlatego tak istotnym parametrem wszystkich przegród budowlanych - ścian i stropów - jest wysoka izolacyjność akustyczna. Można ją osiągnąć dzięki odpowiednio dobranym oraz prawidłowo zamontowanym materiałom izolacyjnym. Czym kierować się przy wyborze?

Skuteczna izolacja zapewnia komfort na wiele lat - między innymi idealną temperaturę zimą i latem, a także optymalną akustykę. Optymalną to znaczy taką, która będzie pochłaniać fale dźwiękowe z zewnątrz, jak i te, które wytwarzamy wewnątrz domu. Aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających budynków, należy sięgnąć po materiał o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku.

Dostępna w ofercie marki ISOVER  Aku-Płyta osiąga ten współczynnik na poziomie 1,00 już dla grubości 75 mm. Oznacza to, że posiada zdolność do pochłaniania energii dźwiękowej fal docierających do danego pomieszczenia, a przez to - poprzez eliminację fal odbitych - redukuje hałas. Dzięki parametrom Aku-Płyty ISOVER ściany i stropy w budynku będą chronione przed niepożądanymi dźwiękami, zarówno uderzeniowymi jak i odbitymi, co zapewni odpowiedni komfort akustyczny w pomieszczeniach.

Aku-Płyta ISOVER to materiał z wełny mineralnej szklanej. Przeznaczona jest m.in. do izolacji akustycznej ścianek działowych, obudów i okładzin ściennych, jak również izolacji termicznej ścian murowanych warstwowych oraz ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej. Produkt dostępny jest w płytach o grubości 50, 75, 100 mm i szerokości 600 mm - odpowiada to standardowemu rozstawowi oraz szerokości  profili systemów suchej zabudowy. Dodatkowo Aku-Płyta występuje w grubości 120 i 150 mm, co pozwala na jej uniwersalne zastosowanie.

źródło i zdjęcie: ISOVER

Dodano: 2014-09-08

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej