Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

SMART BUILDINGS & SMART CITIES tematem INNOVATIVE POLAND

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji konferencji z cyklu INNOVATIVE  POLAND zatytułowanej SMART BUILDINGS & SMART CITIES, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, któa odbędzie się 16 października 2014 r. w Centrum Konferencyjnym Muranów w Warszawie.

Budownictwo jest jednym z najważniejszych sektorów naszej gospodarki. Temat efektywności energetycznej zaprząta głowę architektów, inżynierów i developerów coraz częściej  ze względu na dyrektywy unijne, które już za chwilę będziemy zobowiązani spełnić. Zgodnie z nimi najpierw budynki publiczne (od 2019 r.), a potem (od 2021 r.) wszystkie nowo wybudowane budynki, mają powstawać  w standardzie zbliżonym do pasywnego, czyli wysoce efektywnym energetycznie. Większość developerów już dziś stara się takie projekty realizować.

Budownictwem niskoemisyjnym zainteresowane  są również miasta. Jednym z takich rozwiązań, jest idea obszaru niskoemisyjnego. Obszar ten, wzorowany na takich rozwiązaniach zagranicznych jak sztokholmska dzielnica Hammarby Sjöstad czy berliński projekt EuropaCity, charakteryzować się ma całościowymi rozwiązaniami na rzecz nowoczesnej gospodarki "niskowęglowej", minimalizującymi wpływ tworzenia i funkcjonowania szeroko rozumianej infrastruktury na środowisko naturalne oraz zwiększającymi komfort życia mieszkańców.

Podczas konferencji INNOVATIVE  POLAND zaprezentowane zostaną między innymi zagadnienia dotyczące:

  • innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań w zielonych budynkach,
  • zintegrowanego projektowania,
  • finansowania ekologicznych inwestycji,
  • roli samorządu i deweloperów w budowaniu nowej tkanki miejskiej,
  • przyjaznego biura.

źródło: InnovativePoland.org.pl

Dodano: 2014-10-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej