Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Lateksowa optiFarba - dobry wybór dla alergików

Lateksowa optiFarba uzyskała rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Jako produkt bezpieczny dla alergików, spełnia wymagania podczas aplikacji i schnięcia oraz sprzyja zachowaniu czystości podczas użytkowania wnętrza. Wodorozcieńczalna ATLAS optiFarba w całości spełnia oczekiwania inwestorów poszukujących hipoalergicznych powłok malarskich. Zawiera znikomą ilość lotnych związków organicznych - poniżej 1,1g/l, czyli 30-krotnie mniejszą od dopuszczalnej przewidzianej w normie.

Zgodnie z normą Unii Europejskiej z 1 stycznia 2010 r., maksymalna zawartość lotnych związków organicznych (LZO czy też VOC - ang. volatile organic compounds) w farbach i lakierach nie może przekroczyć 30g/l. Ograniczenie wynika z faktu, że wszelkie środki zawarte w produktach chemii budowlanej, przedostają się do powietrza w procesie wysychania pomalowanej powierzchni, a ich duże stężenie może negatywnie wpływać na zdrowie osób uczulonych wywołując reakcję alergiczną: łzawienie oczu, katar, astmę czy zapalenie skóry.

Tym samym znajduje się w czołówce najbardziej ekologicznych powłok malarskich, nie wydzielając w procesie schnięcia żadnych szkodliwych substancji. Zgodnie z opinią Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, wystawioną przy rekomendacji, ATLAS optiFarba spełnia najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa - nie uczula podczas aplikacji i po całkowitym wyschnięciu oraz po dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia. Tym samym, łódzki producent rozbudowując wiosną ofertę materiałów wykończeniowych do wnętrz o białe powłoki malarskie, po otrzymaniu certyfikatu PTA rozszerzył ją także o rozwiązanie dedykowane alergikom.

Do niedawna farby dla alergików były kojarzone przede wszystkim z drogimi technologiami, a co za tym idzie, z wysoką ceną, mówi Jacek Bik, Kierownik Grupy Produktowej Ściany i Dekoracje. ATLAS optiFarba jest zaś produktem dla osób pragnących otrzymać trwały, elegancki efekt końcowy, najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania w rozsądnej cenie. Tworząc nasze farby, chcieliśmy nie tylko rozszerzyć ofertę produktów do wykańczania wnętrz, ale również odpowiedzieć na potrzeby wszystkich naszych klientów związane z ochroną i dekoracją ścian. Osoby uczulone stanowią znaczny część naszego społeczeństwa, a jako firma dbająca o zrównoważony rozwój i ekologię, nie mogliśmy zapomnieć także o ich potrzebach. ATLAS optiFarba to przede wszystkim bardzo niska zawartość LZO, ale i szereg właściwości, które sprawiają, iż możemy ją stosować bez obaw o komfort i zdrowie alergików, dodaje.

Spoiwem optiFarby jest żywica lateksowa, dzięki której farba tworzy gładką, jednolitą powłokę, co sprzyja utrzymaniu jej w czystości (brud nie osadza się na powierzchni). Farba charakteryzuje się również wysoką odpornością na zmywanie, co jest szczególnie istotne w przypadku ścian w pokojach dziecięcych, przedpokojach czy kuchniach, które są narażone na codzienne zabrudzenia. Dodatkową zaletą jest również wysoka paroprzepuszczalność utworzonej powłoki, zwłaszcza w przypadku budynków lub pomieszczeń (łazienki, kuchnie), które wymagają zachowania efektywnej cyrkulacji powietrza. W pokoju o dużej wilgotności, ATLAS optiFarba tworzy na ścianach powłokę, która absorbuje parę wodną i oddaje na zewnątrz (jeśli wszystkie warstwy ściany są paroprzepuszczalne) lub akumuluje w murze i oddaje do pomieszczenia w momencie, gdy zmniejszy się w nim wilgotność. Tym samym, produkt sprzyja także zachowaniu właściwego mikroklimatu we wnętrzu i nie przyczynia się do powstawania grzybów i pleśni.

źródło i zdjęcie: ATLAS

Dodano: 2014-10-20

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej