Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Wytrzymałość ścian działowych z betonu komórkowego

Beton komórkowy jest bardzo dobrym materiałem do budowania ścian działowych. Jest łatwy w  obróbce, można z niego konstruować praktycznie dowolny kształt czy formę, a przy tym lekki, więc ściany czy przepierzenia nie obciążają dodatkowo stropu, na którym stoją.

Jednocześnie bloczki z betonu komórkowego stanowią bardzo dobre podłoże do zawieszania wszelkich półek, szafek, elementów wyposażenia kuchni czy łazienek. Meble muszą być montowane na kołkach rozporowych. Kołki umieszczane w otworach wywierconych w takiej ścianie uzyskują trwałe zakotwienie. Z kolei wkręcana w kołek śruba powoduje jego rozprężanie, a to w konsekwencji zagęszcza strukturę betonu komórkowego wokół otworu. W większości przypadków do kotwienia w ścianach z betonu komórkowego wystarczają standardowe kołki i śruby mocujące.

Co istotne bloczki z betonu komórkowego mają identyczne parametry (np. wytrzymałość, izolacyjność cieplną, akustyczną) we wszystkich płaszczyznach, a więc nie zdarza się sytuacja, że pojawiają się miejsca na ścianie, które mają np. mniejszą wytrzymałość.

źródło: H+H

Dodano: 2015-03-23

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej