Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Beton komórkowy dla tych, którzy się spieszą

Jeżeli chcemy postawić dom jak najszybciej, to dobrym wyborem jest budowanie w systemie H+H. Zastosowanie betonu komórkowego do wznoszenia ścian pozwala ograniczyć do minimum czas wymurowania domu, ponieważ wszystkie elementy są wykonane z materiału jednorodnego i łatwego w obróbce.

Czas murowania jest krótszy również dlatego, że na 1m2 muru zużywa się tylko 6,4 szt. bloczków. Dla porównania pustaków ceramicznych zużywa się od 11 do 23 sztuk. Również używanie gotowych belek nadprożowych powoduje skrócenie czasu murowania i eliminuje przerwy wynikające z koniecznością wiązania i twardnienia betonu w nadprożach tradycyjnych, "wylewanych na mokro". Bloczki i płytki z betonu komórkowego przy użyciu najprostszych narzędzi można dowolnie obrabiać, przycinać oraz wykonywać w nich otwory pod instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. A łatwa obróbka to oszczędność czasu. Co istotne dobrze wykonana ściana z bloczków H+H od razu jest gotowa do tynkowania.

źródło: H+H

Dodano: 2015-04-02

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej