Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Budowanie bez odpadów

Wykorzystywanie betonu komórkowego do budowy ścian pozwala zminimalizować ilość odpadów, a co za tym idzie obniżyć koszty budowy. Z czego to wynika? Otóż bloczki z betonu komórkowego łatwo można obrabiać - przycinać na tyle precyzyjnie, by ubytki materiału były bardzo małe. Co ważne w betonie komórkowym przy użyciu najprostszych narzędzi można dokładnie wyciąć różnej wielkości bruzdy i otwory pod instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne.

Beton komórkowy H+H ma jeszcze jedną zaletę, która wpływa na łatwość prac i obniżanie kosztów budowy. Jest nią izotropowość, dzięki której bloczki mają identyczne parametry (np. wytrzymałość, izolacyjność cieplną, akustyczną) we wszystkich płaszczyznach. To oznacza, że po docięciu bloczka do żądanego wymiaru, odcięty fragment można wykorzystać w kolejnych warstwach. Stąd na budowie z betonu komórkowego H+H nie spotyka się zalegających odpadów po docinkach. Prawie każdy element może być wykorzystany w ścianach.

W budownictwie ekologicznym, gdzie ważnym elementem jest ograniczanie do maksimum odpadów, beton komórkowy jest w czołówce materiałów budowlanych.

źródło: H+H

Dodano: 2015-05-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej