Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kto został wybrany liderem ekologii?

Tytuł ?Lidera Polskiej Ekologii? jest przyznawany przez Ministra Środowiska tym wszystkim, którzy przyczyniając się do zachowania i poprawy stanu środowiska naszego kraju, podwyższają jakość życia jego obecnych mieszkańców i przyszłych pokoleń. W ten sposób od 1996 roku wyróżniane są zarówno najlepsze firmy, jak i samorządy zaangażowane w realizację zrównoważonego rozwoju.

Nagrodę Lider Polskiej Ekologii przyznawaną przez Ministerstwo Środowiska gmina Bolesławiec dostała za skanalizowanie wszystkich gospodarstw. W ciągu 14 lat położono trzysta kilometrów sieci. Ten wysiłek docenili eksperci z ministerstwa.

Gmina Bolesławiec jest od 1995 roku w całości zwodociągowana, a od lipca 2009 roku skanalizowana w dwóch systemach: w systemie biologicznych, indywidualnych oczyszczalni i sieci kanalizacji sanitarnej. Ścieki z północnej części gminy oczyszczane są przez innowacyjną, energooszczędną, biologiczno-gruntową oczyszczalnię ścieków w Trzebieniu. Ścieki z pozostałej części gminy trafiają do miejskiej oczyszczalni w Bolesławcu.

W gminie uporządkowano również gospodarkę odpadami komunalnymi. Selektywną zbiórką odpadów objęci są wszyscy mieszkańcy.

Znaczne ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowisko umożliwiają urządzenia do segregacji, prasowania i belowania odpadów i kompostowania w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu.

źródło: Gazeta Wrocławska
zdjęcie: Lider Polskiej Ekologii

 

Dodano: 2009-11-18

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej