Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ekologiczna farba gruntująca JOKERFarb-AW EKO marki ARSANIT

Farba JOKERFarb-AW EKO marki ARSANIT to preparat przeznaczony do malowania pierwotnego ścian we wnętrzach budynku. Idealnie sprawdza się m.in. na takich podłożach jak: beton, tynki, powierzchnie cementowe, gładzie gipsowe czy płyty gipsowo-kartonowe. Może być również stosowany na podłożach surowych wykonanych z materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych.

Dzięki odpowiednio dobranym komponentom, JOKERFarb-AW EKO jest przyjazna środowisku. Jej skład bazuje głównie na dyspersji wodnej, farba nie zawiera rozpuszczalników, a lotne związki organiczne stanowią tutaj mniej niż 30g/l. Po pomalowaniu preparat tworzy matową, atrakcyjną wizualnie powłokę, gwarantującą prawidłowe "oddychanie" ścian.

Producent: ARSANIT
Produkt: JOKERFarb-AW EKO
Stopień połysku: Głęboki mat
Granulacja: Drobna
Odporność na tarcie na sucho: Wysoka (brak śladów na tkaninie)
Średnie zużycie: 0,25 l/m2 (przy dwukrotnym malowaniu)
Opakowanie: 5 i 10 litrów
Cena: 42,25 zł brutto/5 litrów ; 68,14 zł brutto/10 litrów

źródło i zdjęcie: ARSANIT/informacja prasowa

 

Dodano: 2015-07-13

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej