Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Beton komórkowy dla gospodarstw rolnych


W nowoczesnych gospodarstwach rolnych muszą być stosowane rozwiązania budowlane zgodne z normami UE. Budynki powinny być trwałe, funkcjonalne i estetyczne. Do ich budowy i remontów od wielu lat stosowany jest beton komórkowy H+H. Z materiału tego wznoszone są budynki inwentarskie, m.in. dla trzody chlewnej, bydła, owiec, kur, indyków, kaczek oraz do budowy magazynów, również na produkty takie jak owoce i warzywa.

Dzięki swojemu składowi surowcowemu (piasek, wapno, cement i woda) i procesowi produkcji, beton komórkowy to jeden z najzdrowszych materiałów budowlanych. Znakomicie nadaje się do pomieszczeń inwentarskich, gdyż zapobiega chorobom zwierząt wynikających z przebywania wśród niezdrowych, zagrzy­bionych ścian. Pory w betonie komórkowym sprzyjają wchłanianiu nadmiaru wilgoci z powietrza w budynku i oddawaniu jej, gdy powietrze jest zbyt suche. To zaś zapobiega zawilgoceniu ścian, rozwojowi pleśni i grzybów.

Ściany z betonu komórkowego umożliwiają swobodny przepływ pary wodnej gromadzonej w pomieszczeniu na zewnątrz, a to wpływa na zachowanie dobrego stanu fizycznego ścian budynku. Dzięki temu budynek wybudowany z betonu komórkowego będzie trwały, a przy tym zbudowany szybko.

Do budowy budynków inwentarskich można np. wykorzystać H+H panele TEMPO, gdzie  zużycie 3,3 sztuk bloczków na 1 m2  ściany zapewnia najmniejszą pracochłonność ze wszystkich dostępnych materiałów ściennych na rynku, a duże wymiary elementów 600 x 500 mm gwarantują szybki postęp prac murarskich.

źródło: H+H

Dodano: 2015-07-29
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej