Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Aranżacja bliska naturze, czyli pomysł na ekologiczne wnętrze

Polepszają nastrój, wprowadzają poczucie harmonii, sprzyjają wypoczynkowi – takie atuty posiadają wnętrza urządzone w duchu ekologii. Jak sprawić, by walory te na stałe zagościły w mieszkaniu? Specjaliści RuckZuck, jednej z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, podpowiadają jak urządzić domową przestrzeń w zgodzie z naturą.

Moda na ekologiczny styl życia trwa. Coraz chętniej podejmujemy inicjatywy, które służą ochronie środowiska. Zmieniamy nawyki konsumpcyjne, sposoby odżywiania oraz korzystania z dostępnych surowców. Ta postawa przejawia się także w sferze mieszkalnej. Rośnie liczba domów pasywnych, a popularność zdobywają bliskie naturze aranżacje wnętrz. W tych ostatnich staramy się wybierać produkty wytworzone z materiałów odnawialnych. Dotyczy to m.in. podłóg - niektórzy decydują się na te prawdziwie drewniane, inni natomiast stawiają na laminowane panele, które również cechuje naturalny wygląd i ekologiczne właściwości, mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

Urządzając wnętrze w stylu eko warto zadbać o odpowiedni dobór kolorystyki i wyposażenia. W tego rodzaju aranżacji najlepiej sprawdzą się:

  • barwy ziemi - na ścianach niemal obowiązkowo powinny znaleźć się ciepłe beże, brązy, stonowane żółcie i zielenie oraz subtelne odcienie błękitu. Doskonałym uzupełnieniem dla nich będzie biel, która optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenia;
  • naturalne materiały - kamienne i ceramiczne ozdoby, lniane zasłony i obrusy, bawełniane narzuty, a także skórzane, bądź wełniane akcesoria świetnie wpiszą się w stylistykę bliskich naturze wnętrz;
  • drewniane meble i dodatki - mogą być wykonane z rodzimych lub egzotycznych gatunków drzew. Wysoką popularnością cieszą się bambusowe dekoracje, jak również meble stworzone z palet. Te ostatnie można przygotować samodzielnie, dzięki czemu będą zachwycały oryginalnością.

Ekologiczna aranżacja wnętrza to nie tylko nawiązujące do natury elementy, ale również przyjazne dla środowiska, podlegające recyklingowi materiały. Takie właściwości posiadają panele z kolekcji NEO, w których budowie zastosowano drewnopochodną płytę bazową CSF, wolną od plastyfikatorów i PCV. Takie rozwiązanie pozwala na przetworzenie desek i ich ponowne wykorzystanie.

Obok ekologiczności produkty z serii NEO wyróżnia wysoka wytrzymałość oraz wodoodporność. Bez obaw można wykorzystać je nie tylko w salonie, ale też w kuchni czy łazience. Ich powierzchnia jest ciepła w dotyku, co zwiększa komfort użytkowania. Ponadto, podłogi nowej generacji są dostępne w drewnianych oraz kamiennych dekorach, które doskonale imitują prawdziwe surowce, zapewniając domownikom niepowtarzalne wrażenia estetyczne, dodaje Śliwińska.

źródło i zdjecie: RuckZuck

Dodano: 2015-07-31

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej