Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

USA: Energooszczędne telewizory

Stany Zjednoczone postanowiły rozpocząć walkę z telewizorami, które zużywają za dużo energii elektrycznej. Pierwszym stanem, który zarządził energooszczędne telewizory, jest Kalifornia.

Nowe reguły wymagają, aby do roku 2011 wszystkie nowe telewizory energooszczędne zużywały o jedną trzecią mniej energii elektrycznej niż obecnie, a do roku 2013 zmniejszenie zużycia energii przez te urządzenia ma wynosić 50 procent. Telewizory obecnie używane w Kalifornii nie są objęte nowymi przepisami.

Z wyliczeń wynika, że dzięki energooszczędnemu telewizorowi właściciel może zaoszczędzić na rachunku za prąd około 30 dolarów rocznie. Dzięki temu w ciągu pierwszych 10 lat Kalifornijczycy mogliby zaoszczędzić ponad 8 miliardów dolarów. Obecnie 10 procent zużycia prądu w kalifornijskich gospodarstwach domowych przypada na telewizory.

źródło: cire.pl
zdjęcie: Sharp

Dodano: 2009-11-20
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej