Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

USA: Energooszczędne telewizory

Stany Zjednoczone postanowiły rozpocząć walkę z telewizorami, które zużywają za dużo energii elektrycznej. Pierwszym stanem, który zarządził energooszczędne telewizory, jest Kalifornia.

Nowe reguły wymagają, aby do roku 2011 wszystkie nowe telewizory energooszczędne zużywały o jedną trzecią mniej energii elektrycznej niż obecnie, a do roku 2013 zmniejszenie zużycia energii przez te urządzenia ma wynosić 50 procent. Telewizory obecnie używane w Kalifornii nie są objęte nowymi przepisami.

Z wyliczeń wynika, że dzięki energooszczędnemu telewizorowi właściciel może zaoszczędzić na rachunku za prąd około 30 dolarów rocznie. Dzięki temu w ciągu pierwszych 10 lat Kalifornijczycy mogliby zaoszczędzić ponad 8 miliardów dolarów. Obecnie 10 procent zużycia prądu w kalifornijskich gospodarstwach domowych przypada na telewizory.

źródło: cire.pl
zdjęcie: Sharp

Dodano: 2009-11-20

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej