Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dekorujemy okna na Święta


Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki i ozdabiających ją kolorowych łańcuchów oraz ręcznie wykonanych papierowych lub drewnianych ozdób. Obok bożonarodzeniowych drzewek na stołach pojawiają się pomysłowo ozdobione zielone stroiki. Świątecznych ozdób nie może również zabraknąć na drzwiach i oknach naszych domów. To przecież one właśnie łączą nas ze światem, dlatego chętnie dekorujemy je na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Wszelkie naturalne elementy, a więc gałązki jodły czy sosny najładniej zaprezentują się na oknach drewnianych. Drewno doskonale wygląda w otoczeniu zieleni, ta piękna harmonia barw nawiązuje do świata przyrody, tworząc w połączeniu z białym i złotym kolorem baniek, gwiazdek czy łańcuchów niepowtarzalny, ciepły klimat Świąt.

Doceńmy drewno, nie tylko na Boże Narodzenie

Okna drewniane wprowadzają do pomieszczeń wyjątkową, przyjazną atmosferę. Ten elegancki, szlachetny materiał o niezwykłych właściwościach użytkowych w gustownej świątecznej oprawie, podkreśli rodzinny charakter Bożego Narodzenia. Doskonale komponuje się również z elewacją budynku, będąc także jej atrakcyjną świąteczną wizytówką.

Trudno także nie docenić praktycznych zalet okien drewnianych. Drewno jest niezwykle szlachetnym surowcem, który może być odnawiany, przemalowywany i poddawany procesowi renowacji. Okna są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Ramy okienne klejone warstwowo, nie ulegają wypaczeniu. Do niezwykle istotnych walorów użytkowych okien drewnianych należy również spełnianie wszelkich wymogów dotyczących izolacji akustycznej i termicznej, z tego powodu są idealną propozycją do domów energooszczędnych. Ochraniają mieszkańców przed hałasem i wpływem czynników atmosferycznych.

Dodatkowo okna te nie przyciągają zanieczyszczeń i są ekologiczne, czyli bezpieczne dla środowiska naturalnego. Drewno nie wymaga tak wysokich jak inne materiały budowlane nakładów energetycznych na wytworzenie, obróbkę i utylizację. Są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, wystarczy, że z ram i skrzydeł będzie regularnie usuwany kurz, można do tego celu użyć słabego detergentu rozpuszczonego w wodzie takiego jak na przykład płyn do mycia naczyń.

Okna z drewna sosnowego, meranti lub dębowego? W szlachetnych lazurowych kolorach ozdobione estetycznymi bożonarodzeniowych dekoracjami wprowadzają do wnętrz świąteczny nastrój. Urok naturalnego usłojenia drewna ram okiennych świetnie podkreślają specjalistyczne, ekologiczne lakiery lazurujące. Uwypuklają charakterystyczne cechy poszczególnych gatunków drewna.

Piękna naturalna barwa znakomicie działa na zmysły i idealnie komponuje się ze wszystkimi elementami wyposażenia. A widoczne z zewnątrz budynków ozdoby przypominają gościom i domownikom o tych wyjątkowych rodzinnych Świętach.

źródło i zdjęcie: Stolbud Włoszczowa

Dodano: 2015-12-17

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej