Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce


Obecny system wsparcia dla kogeneracji obowiązuje tylko do 2018 roku. Prace nad nowym systemem dopiero startują, co oznacza niepewność wśród inwestorów, a także możliwość nie zrealizowania celów, które postawiła sobie Polska w Polityce Energetycznej, a mianowicie podwojenie produkcji w kogeneracji do 2020 r. Ze względu na dobrze rozwinięte systemy ciepłownicze, nasz kraj może stać się liderem tej technologii w UE. Jak przyśpieszyć tempo rozwoju kogeneracji w Polsce, jak ją efektywnie wspierać oraz jak sfinansować inwestycję w systemie aukcyjnym?

Na te i na wiele innych pytań otrzymamy odpowiedź podczas II edycji seminarium "Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce", które organizowane jest 13 kwietnia 2016 r. we Wrocławiu podczas trwania Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej "InEnerg".

W programie seminarium "Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce" m.in.:

  • Otoczenie prawne.
  • Technologie trigeneracyjne oraz poligeneracyjne - przykłady zastosowańl.
  • Audyt i certyfikacja jednostek kogeneracyjnych.
  • Co dalej z systemem opartym na certyfikatach?
  • Jak dalej wspierać kogenerację?
  • Analiza opłacalności inwestycji w systemie aukcyjnym.
  • Perspektywy wsparcia według projektu PEP 2050.
  • Efekt zachęty.
  • Przykłady systemów wsparcia w krajach UE.
  • Przykłady zastosowań kogeneracji w przemyśle.

Seminarium skierowane jest do: energetyki konwencjonalnej, szeroko rozumianego przemysłu, oczyszczalni ścieków, biogazowni, spalarni odpadów, zakładów utylizacji odpadów, firm technologicznych, aquaparków, szpitali i wszystkich podmiotów zainteresowanych tematyką kogeneracji.

źródło i zdjęcie: REECO Poland

Dodano: 2015-12-29

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej