Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kolejna odsłona kampanii EKOPREZENT


Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska UNEP/GRID rozpoczęła kolejny etap kampanii "Zrób prezent sobie i środowisku". Tym razem skupia się na tematyce termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Fundacja zaprasza na audycje z ekspertami kampanii od stycznia do czerwca na anteny sieci EUROZET: Radia Zet, Zet Gold, Antyradia. Przez cały czas funkcjonował będzie także radiowy serwis internetowy www.EkologicznyDom.org. Eksperci w audycjach radiowych i dzielą się wiedzą o termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Krótkie, eksperckie programy na antenach ZET GOLD i Antyradia dostarczą praktycznej wiedzy o tym, co warto zmodernizować w swoim domu, żeby tracić mniej energii na ogrzewanie.

Gdy za oknem zapanowały mrozy i każdy z nas może się przekonać, ile energii trzeba zużyć, by utrzymać odpowiednią temperaturę wnętrz będzie można dowiedzieć się, co zrobić, aby zmniejszyć niepotrzebne straty ciepła.

Co miesiąc Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska zaprasza na tygodniową serię audycji w Antyradiu. Audycje emitowane są w paśmie "Twój interes" (około godziny 11:00 i powtórka około godziny 18:00).

Co piątek (do czerwca) zapraszamy także do słuchania ZET GOLD między godz. 14:00 a 18:00. Na krótkie EKOPORADY można trafić także w styczniu i lutym na antenie Radia ZET oraz Antyradia.

Czytelnicy największych dzienników regionalnych skupionych w grupie Polska Press znajdą materiały kampanii na łamach wydań drukowanych oraz internetowych swoich gazet codziennych.

Od lutego do czerwca kampania będzie prowadzona w programie "Pytanie na Śniadanie" w telewizyjnej "Dwójce".

Projekt "Zrób prezent sobie i środowisku" realizowany rzez narodową Fundację Ochrony Środowiska  UNEP-GRID Warszawa, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło i zdjęcie: nfosigw.gov.pl

Dodano: 2016-01-18

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej