Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zadbaj o oszczędność energii we własnym domu

W naszych domach jesteśmy w stanie zużyć nawet 30 razy mniej energii niż robimy to teraz. Jak to zrobić, dowiemy się odwiedzając interaktywną wystawę "Nasza Ziemia".

Interaktywna wystawa podzielona została na trzy odmienne strefy: czas Ziemi, czas ekosystemów oraz czas człowieka. Pierwsza z nich przybrała postać biblioteki z wielkimi tomami, w której każda ze stron to jeden wiek historii Ziemi. W drugiej zapoznamy się z tajemnicami czterech ekosystemów istniejących na naszej planecie: wodnego, rolniczego, polarnego i leśnego. Trzecia to zbiór podanych w multimedialny sposób dowodów jak Ziemia zanieczyszczana jest przez największych drapieżników ją  zamieszkujących, czyli ludzi.

Na wystawie będziemy mogli zapoznać się również z ideą domu wielokomfortowego ISOVER Multi-Comfort House, wyróżniającego się doskonałą izolacją ścian i dachów, który zużywa 30 razy mniej energii niż dom tradycyjny.

Prezentacja idei oszczędnego domu jest częścią większej ekspozycji ISOVER towarzyszącej wystawie "Nasza Ziemia", na której prezentujemy jak dzięki izolacji zadbać o oszczędność energii we własnym domu, a tym samym ograniczyć koszty eksploatacji i co wyjątkowo obecnie ważne, dbać o środowisko naturalne, mówi  Henryk  Kwapisz, szef Biura  Informacji Technicznej ISOVER, specjalista w dziedzinie izolacji oraz mecenas wystawy "Nasza Ziemia".

Najczęstszym wynikiem nadmiernego konsumpcjonizmu jest marnotrawstwo żywności, materiałów i energii. Zamieszkanie w tak ekologicznym domu ISOVER Multi-Comfort House to nie koniec naszych obowiązków. Oszczędność energii można uzyskać wykonując tak prozaiczne, codzienne czynności jak np. właściwe używanie urządzeń elektronicznych, czy jazda samochodem. Na pytanie jak to robić odpowiadają poszczególne części wystawy.

Wystawa "Nasza Ziemia" prezentowana jest na II, VI i XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przy placu Defilad 1. Można ją zwiedzać do 18 października 2010 r. przez cały tydzień w godzinach 9-18.  Patronat nad wystawą objęli m.in. Komisarz UE ds. środowiska Stavros Dimas, a także Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall i Minister Środowiska Maciej Nowicki.

źródło: Informacja prasowa

Dodano: 2009-11-24

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej