Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Klucz master i klucze z uprawnieniami. Co to oznacza w praktyce?


W domu czy biurze, w którym jest wiele par drzwi zamykanych na klucz, można zainstalować system wkładek i klucza master. Polega to na tym, że zamki mogą być otwierane przy pomocy kilku kluczy mających różne zakresy dostępów. Klucz master, zwany również generalnym, otwiera wszystkie wkładki należące do systemu. Są także klucze grupowe, którymi można otworzyć tylko wybrane zamki, a także klucze indywidualne, otwierające jedynie jeden konkretny zamek. Takie systemy mechaniczne działają w wielu obiektach.

Nowością są systemy oparte na wkładkach i kluczach elektronicznych. Jeśli w budynku mamy taki system, to w razie zagubienia klucza przez któregoś z użytkowników nie musimy już wymieniać wszystkich wkładek, które otwierał swoim kluczem. Klucz elektroniczny z wytrzymałego plastiku wyposażony jest w chip, na którym zapisane są jego uprawnienia dostępowe. W razie zagubienia, można go szybko zablokować w systemie, by nikt nieuprawniony go nie użył. W przypadku zmian organizacyjnych w obiekcie, nie trzeba przerabiać wkładek, ani dorabiać nowych kluczy jak w systemach mechanicznych, ale wystarczy przekodować klucze elektroniczne, czyli nadać uprawnienia do otwierania innych pomieszczeń.

 

Takie elektroniczne systemy dostępowe firma Winkhaus proponuje już od ponad 15 lat, jednak dotychczas była to oferta przede wszystkim dla dużych biur czy innych obiektów. Takim systemem zarządza się poprzez centralny komputer administratora.

Nowością na rynku jest system blueCompact przystosowany do domów prywatnych czy niedużych biur. W skład tego systemu może wchodzić do 25 wkładek obsługiwanych nie więcej niż 99 kluczami. Tu z kolei zarządza się uprawnieniami nieco inaczej. Na smartfon lub tablet ściągamy odpowiednią aplikację i wtedy sami możemy ustawić wszystkie funkcje, nadawać i zmieniać uprawnienia poszczególnych kluczy. Mając blueCompact decydujemy, kto może otworzyć które drzwi, kontrolujemy, kiedy i przez kogo były otwierane.

Więcej informacji na stronie: http://sklep.winkhaus.pl/pl/shop/produkty_do_drzwi/systemy_klucza_master_key.html

źródło i zdjęcie: Winkhaus

Dodano: 2016-05-10

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej