Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Instalacja systemu do bramy automatycznej. Postaw na zestaw startowy


Zamiast zastanawiać się, co jest potrzebne, by zainstalować w naszym domu system do bramy automatycznej, można skorzystać ze specjalnej oferty, czyli zestawu startowego.

Taki zestaw zawiera wszystkie potrzebne komponenty: napęd (ewentualnie napędy), centralę sterującą, fotokomórki i drogę radiową 868, czyli nadajnik i odbiornik pracujące na częstotliwości 868.35 MHz. To duże ułatwienie zarówno dla instalatorów, jak i klienta końcowego. Kupując zestaw startowy mamy pewność, że zawiera markowe komponenty renomowanej firmy oraz że będą one w 100% ze sobą kompatybilne.

Zestawy są tak dobrane, aby gwarantować bezpieczeństwo użytkowania (zawsze są odpowiednie fotokomórki w zestawie). Aby zwiększyć bezpieczeństwo, można dokupić lampę ostrzegawczą FAAC LIGHT (z żarówką) lub FAAC LED (z modułem LED) oraz dodatkowe fotokomórki. Co istotne, wybierając zestaw startowy, od razu wiemy ile zapłacimy za całość.Przykładowym zestawem startowym FAAC jest HANDY 24V -  S418 do zastosowań przydomowych dla bram o długości skrzydła do 2,3 m i ciężarze 250 kg. W jego skład wchodzą: dwa elektromechaniczne siłowniki S418 24V (większa intensywność pracy), centrala sterująca E024S (zasilanie napędów napięciem bezpiecznym 24V, zabezpieczenie antyzgnieceniowe w standardzie), moduł radiowy XF 868, dwa czarne piloty XT2 868 SLH LR oraz para fotokomórek XP 20B D (funkcja pionowej optycznej samoregulacji ułatwia montaż na nierównym terenie, ochrona przed zakłóceniami emitowanymi przez zewnętrzne źródła światła). Cały zestaw kosztuje ok. 3100 zł brutto.

Innym, nieco tańszym zestawem, jest Alfa 414 to, na który skłądają się dwa elektromechaniczne siłowniki FAAC 414 do użytku przydomowego dla skrzydła bramy o długości do 3 m, centrala sterująca 455 D, odbiornik radiowy RP2 LC 868 dwukanałowy, dwa piloty XT2 868 SLH LR (w kolorze czarnym) oraz para fotokomórek XP 20D. Całość kosztuje ok. 2670 zł brutto.

źródło i zdjęcie: FAAC

Dodano: 2016-06-27

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej