Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

ASSA ABLOY członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Energooszczędnego

Istotą sukcesu grupy ASSA ABLOY oraz jednym z najważniejszych czynników determinujących jej dynamiczny wzrost jest, wdrażana od 1994 roku, polityka zrównoważonego rozwoju. W ramach jej realizacji firma dołączyła właśnie do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Energooszczędnego.

Organizacja, działająca od 2006 roku, rozpowszechnia koncepcję green building oraz wspiera sektor budowlany w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Członkostwo w Stowarzyszeniu oznacza wysoką świadomość CSR i znajomość najnowszych kierunków rozwoju branży.

W myśl zielonej idei

Polityka zrównoważonego rozwoju ASSA ABLOY oparta została na trzech podstawowych założeniach: dostarczaniu produktów i usług przyjaznych środowisku, przestrzeganiu zasad etyki biznesu oraz realizacji idei społecznej odpowiedzialności. Program zrównoważonego rozwoju firmy obejmuje tym samym priorytety środowiskowe, gospodarcze, jak i społeczne. ASSA ABLOY dąży do ulepszania i usprawniania produkcji przemysłowej oraz procesów logistycznych. Założenie to realizuje poprzez optymalizację zużycia zasobów energii i wody, minimalizowanie emisji dwutlenku węgla, zmniejszanie zużycia wody i wytwarzania odpadów, rezygnację z niebezpiecznych substancji chemicznych oraz poprawę funkcjonalności BHP.

ASSA ABLOY uczyniła z polityki zrównoważonego rozwoju integralną część swojego procesu tworzenia innowacyjnych produktów. W czasie ich powstawania wykorzystywane są technologie zapewniające wysoką wydajność energetyczną i długi cykl życia, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnego wpływu na środowisko naturalne. Elementy te zapewniają produktom firmy szeroką rozpoznawalność, czego dowodem są liczne instytucje rządowe, przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne, w których znajdują zastosowanie.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa ASSA ABLOY

 

Dodano: 2016-08-02

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej