Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ostatnia szansa na pieniądze dla inwestycji w odnawialne źródła energii

W grudniu zostanie ogłoszony przez Instytut Paliw i Energetyki Odnawialnej ostatni konkurs na dotacje z Unii Europejskiej do inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE). Nabór wniosków ruszy na początku 2010 roku.

Łącznie na projekty w odnawialne źródła energii m.in. na budowę farm wiatrowych, zostanie przyznane ok. 550 mln zł. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak długo będzie trwać styczniowy nabór wniosków. Dodatkowo we wrześniu uległy zmianie przepisy w kwestii przyznawania dotacji na inwestycje w . Teraz konieczne będzie złożenie wraz z wnioskiem m.in obowiązkowych badań pomiaru siły wiatru, przedstawiające co najmniej roczne wyniki. Brak wymaganej dokumentacji spowoduje automatyczne odrzucenie wniosku.

Instytut Paliw i Energetyki Odnawialnej jest odpowiedzialny za dysponowanie unijnymi środkami na odnawialne źródła energii w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.nettg.pl

Dodano: 2009-12-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej