Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Może zabraknąć pieniędzy na premie termomodernizacyjne

Osoby fizyczne, wspólnoty, spółdzielnie oraz TBS-y, które chciałyby w przyszłym roku skorzystać z premii termomodernizacyjnej, remontowej lub kompensacyjnej, powinny pośpieszyć się z przygotowaniem wniosku. W połowie roku może bowiem zabraknąć pieniędzy na ten cel w budżecie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Projekt ustawy budżetowej na 2010 r. nie przewiduje żadnych środków na zasilenie Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Oznacza to, że BGK będzie przyznawał premie termomodernizacyjne do wyczerpania pieniędzy, które nie zostały wykorzystane w roku 2009. Ile ich będzie, jeszcze nie wiadomo, bo bank wciąż przyjmuje wnioski i wypłaca już przyznane premie. Ewa Balicka-Sawiak, rzecznik prasowy BGK poinformowała, iż na koniec października br. w kasie Funduszu było ponad 151 mln zł.

Jeśli w przyszłym roku utrzyma się obecne zainteresowanie inwestorów, zwłaszcza premią termomodernizacyjną (z danych BGK wynika, że średnio wpływa ok. 280 wniosków miesięcznie), to może się okazać, że nie starczy pieniędzy dla wszystkich chętnych. Podobna sytuacja wystąpiła w 2006 r., gdy już w połowie roku zabrakło pieniędzy na premie. Wtedy Fundusz miał do dyspozycji 124 mln zł.

źródło: Rzeczpospolita
zdęcie: www.certyfikatenergetycznywroclaw.pl

Dodano: 2009-12-08

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej