Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Znajdź nielegalne wysypisko śmieci i posprzątaj Polskę

Nielegalne wysypiska śmieci nie tylko psują krajobraz i nie są niczym przyjemnym dla oczu, ale przede wszystkim zagrażają środowisku i nam samym. Teraz każdy z nas może przyczynić się do ich likwidacji. Wszystko za sprawą nowego przedsięwzięcia pod nazwą Posprzątajmy.pl.

Posprzątajmy. pl to obywatelska inicjatywa, której głównym celem jest "wytropienie" nielegalnych wysypisk śmieci w całej Polsce. Każdy użytkownik serwisu internetowego Posprzątajmy.pl może dodawać fotografie odnalezionych przez siebie wysypisk śmieci. Oprócz zdjęć, umieszczona zostaje charakterystyka miejsca, w którym znajduje się wysypisko, co pozwala na przyporządkowanie go do mapy.

Ta inicjatywa nie tylko pozwoli posprzątać  zanieczyszczone tereny, czy wyciągnąć odpowiednie konsekwencje za nielegalne składowanie śmieci. Może także uświadomić ogrom problemu oraz fakt, że śmieci wyrzucane przez nas nie rozpływają się w powietrzu.

Inicjatorem i koordynatorem serwisu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

źródło: www.posprzatajmy.pl
zdjęcie: www.pzwl.republika.pl

Dodano: 2009-12-09

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej