Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Młodzi ludzie domagają się działań na rzecz zmian klimatycznych

164 młodych delegatów z całego świata biorących udział w Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym w Kopenhadze podpisało Deklarację podsumowującą spotkanie. Młodzi ludzie zobowiązali się w niej do dokonania pozytywnych zmian w swoim codziennym życiu. Domagają się także od rządów państw podjęcia zdecydowanych działań na rzecz walki ze skutkami zmian klimatycznych.

Walka ze zmianami klimatu zależy od nas. Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i prosimy ? dołączcie do nas. Zmiany klimatu wpływają na nasze życie, nasze rodziny i naszą przyszłość, głosi Deklaracja. ?Musimy działać natychmiast i jesteśmy gotowi wypełnić nasze zobowiązania. Jesteśmy przygotowani by zrobić wszystko dopóki jest szansa na uratowanie naszej planety, czytamy w dalszej części dokumentu. Tej samej odwagi oczekujemy od Was, apelują młodzi delegaci.

Na zakończenie Szczytu młodzież wręczyła Deklarację prezydentowi "dorosłego" Szczytu Klimatycznego COP15, Connie Hedegaard, która zobowiązała się przekazać Deklarację światowym liderom obecnym na COP15. To dobrze, że młodzi ludzie z całego świata mówią nam - politykom, że przyszedł czas na działanie, powiedziała Hedegaard młodym delegatom. Przekażcie politykom, że nie mogą wyjechać z Kopenhagi z pustymi rękoma. Ponieważ Wy - obywatele, nowe pokolenie - żądacie podjęcia działań już dziś.

W Deklaracji zawarto rekomendacje, by kraje rozwinięte zwiększyły wydatki na adaptację, tak by miasta były zaplanowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a standardy bezpieczeństwa i plany kryzysowe odpowiadały na katastrofy spowodowane zmianami klimatu. Młodzi delegaci zwrócili uwagę na to, jak ważna jest odpowiednia gospodarka zasobami wodnymi i zarekomendowali podjęcie działań edukacyjnych w tym zakresie.

Kolejne rekomendacje dotyczyły zapobiegania skutkom efektu cieplarnianego poprzez wprowadzenie nowych, energooszczędnych technologii, inwestycje w zrównoważony transport, ustanowienie zasad handlu emisjami i nowej klasyfikacji krajów emitujących zanieczyszczenia z podziałem na kraje uprzemysłowione, kraje rozwijające się i silnie zanieczyszczające środowisko oraz kraje rozwijające się i mniej zanieczyszczające środowisko, a także  wprowadzenia obowiązkowej edukacji dotyczącej zmian klimatycznych w szkołach.

Deklaracja jest podsumowaniem trwającego tydzień Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego, podczas którego delegaci z całego świata brali udział w debatach i warsztatach poświęconych zmianom klimatycznym na Ziemi. Szczyt został zorganizowany przez duńskie biuro UNICEF i Urząd Miasta Kopenhagi. Wszyscy uczestnicy Szczytu otrzymają tytuł Ambasadora Klimatu, by podkreślić podjęte przez siebie zobowiązania do walki ze negatywnymi skutkami zmian klimatycznych.

źródło: www.unicef.pl
zdjęcie: www.gadu-gadu.pl

Dodano: 2009-12-11

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej