Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Porównaj ceny energii z Kalkulatorem Taryf Energetycznych

Urząd Regulacji Energetyki uruchomił porównywarkę cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych. Dzięki niej można wybrać najkorzystniejszą ofertę cenową i policzyć koszty zakupu i dostarczenia energii elektrycznej.

Kalkulator Taryf Energetycznych jest praktycznym narzędziem, które ułatwi indywidualnym odbiorcom energii elektrycznej wybór najatrakcyjniejszej oferty, wzmacniając tym samym ich rynkową pozycję. Kalkulator jest także interesującym narzędziem dla przedsiębiorstw energetycznych, umożliwia zaprezentowanie ofert oraz dostarcza wskazówek jak skutecznie poprawić jakość obsługi klientów z korzyścią dla wizerunku firmy , wskazuje Mariusz Swora, Prezes URE.

Kalkulator Taryf Energetycznych umożliwia gospodarstwom domowym sprawdzenie i porównanie końcowych cen energii elektrycznej oferowanych przez sprzedawców. Aby porównywanie ofert było łatwiejsze, poszczególne ceny sprzedawców zostały przedstawione w odniesieniu do cen oferowanych przez dotychczasowego, lokalnego sprzedawcę energii.

Chcąc obliczyć i porównać ceny energii za pomocą kalkulatora użytkownik powinien wprowadzić swój kod pocztowy oraz roczne zużycie energii elektrycznej (ilość energii w kWh). W celu większego zindywidualizowania danych, czyli wskazania potrzeb i profilu zużycia energii, użytkownik witryny ma możliwość uszczegółowienia swojego zapytania.

Możemy wybrać interesującą nas częstotliwość wystawiania rachunku za zużycie energii elektrycznej (okres rozliczeniowy), rodzaj taryfy (G11 - taryfa całodobowa, G12 - taryfa dzień/noc, G12w - taryfa weekendowa) czy procent zużycia w szczycie (w przypadku taryf z grupy G12/G12w użytkownik ma możliwość doprecyzowania zużycia energii elektrycznej w godzinach/okresach określonych w taryfie).

Jeżeli nie chcemy sami uszczegółowiać kryteriów kalkulacji, mechanizm kalkulatora sam przyjmuje założone wartości. Analizowane będą wszystkie typy taryf, a dla okresu rozliczeniowego przyjmowana jest stawka za dwumiesięczny okres rozliczeniowy. Dla taryf G12 i G12w przyjmowane jest proporcjonalne <50%/50%> zużycie energii.

Kalkulator Taryf Energetycznych dostępny jest z poziomu witryny głównej URE oraz strony Dla Odbiorców Energii.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: URE

 

Dodano: 2009-12-11

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej