Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

W Białej Podlaskiej powstanie kompleks przetwarzania odpadów

Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan prowadzą przygotowania administracyjne dla budowy zakładu przetwarzania odpadów. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 80 mln zł.

Na kompleks przetwarzania odpadów zostanie przeznaczony teren o powierzchni ponad 12 ha. W ramach inwestycji powstaną m.in. obiekty kubaturowe: hala segregacji odpadów (2,6 tys. m2), hala technologiczna (900 m2) oraz obiekty zaplecza administracyjnego i technologicznego (łącznie ok. 1,4 tys. m2).

Studium wykonalności oraz dokumentację środowiskową kompleksu przetwarzania odpadów wykonała spółka Ekosystem z Zielonej Góry.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.ulicafotograficzna.pl

Dodano: 2009-12-23

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej