Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

W "gminie zielonego wzrostu" walczą przeciwko wiatrakom

Jedna z największych farm wiatrowych w Europie ma powstać w Dusznikach w Wielkopolsce. Planowana inwestycja wywołała jednak opór mieszkańców gminy.

Gmina Duszniki ma 156 km kw. powierzchni. Na połowie tej powierzchni staną 64 gigantyczne wiatraki. Słup każdego z nich będzie miał 100 metrów wysokości. Budowę wiatraków popiera wójt, ale przeciwna temu projektowi jest spora grupa mieszkańców, która zaczęła zbierać podpisy przeciwko inwestycji, która ma się zacząć jesienią tego roku. Obawa przed chorobami i infradźwiękami to podstawowe argumenty, którymi kierują się przeciwnicy budowy wiatraków.

Wiatraki budzą też wątpliwości w związku z licznymi w tym rejonie dzikimi ptakami. Wójt wskazuje, że dzięki wiatrakom gmina będzie miała kilka milionów złotych rocznie z podatku od nieruchomości.

Wartą 1,5 mld zł farmę wiatraków chce budować spółka PSWM Wielkopolska. Inwestycję sfinansują Polskie Elektrownie Wiatrowe. Obecnie inwestor uzgadnia szczegóły z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Poznaniu.

źródło: Gazeta Wyborcza
zdjęcie: www.pswm-wielkopolska.com.pl

 

Dodano: 2010-01-05
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej