Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Problemy z budową biogazowni w każdej gminie

Wsparcie finansowe jest główną przeszkodą w realizacja rządowej koncepcji budowy biogazowni w każdej gminie.

 

We wtorek nabór wniosków od przedsiębiorców, którzy chcą budować biogazownie, rozpoczęła Agencja Rynku Rolnego. Do wydania ma 24 mln euro. Firmy mogą dostać do 7,5 mln zł dotacji. Zainteresowanie budową biogazowni jest bardzo duże. W ciągu dwóch godzin ARR przyjęła 27 wniosków.

W Niemczech jest ponad 3 tys. biogazowni, podczas gdy w naszym kraju zaledwie kilka. Jednym z wąskich gardeł tego rynku jest brak pieniędzy. Dlatego powołaliśmy specjalną spółkę, by umożliwić odbiorcom i samorządom znalezienie źródeł finansowania, powiedział Bartłomiej Pawlak, prezes BOŚ Eko Profit. Według jego szacunków w kraju powstało ok. 350 projektów budowy biogazowni, ale zostaną zrealizowane tylko te najlepsze. W tym roku może to być 15-30 inwestycji.

źródło: Rzeczpospolita
zdjęcie: www.maszyny.i-bazar.pl

Dodano: 2010-01-06

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej