Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czy będziemy budować domy zeroemisyjne?

Budowanie domów zeroemisyjnych, które zużywają 15 kwh na mkw. rocznie może być standardem. Taka propozycja jest z pewnością elementem proekologicznego i energooszczędnego budownictwa.

Postępująca ekologizacja społeczeństwa pokaże, że domy zeroemisyjne, o którym coraz częściej się mówi są zapowiedzią rozwiązań, które w przyszłości zaczną być stosowane w budownictwie na szeroką skalę. Budowa domów zeroemisyjnych niesie za sobą wdrożenie wielu specjalistycznych rozwiązań w konstrukcji budynku.

Wśród nich wymienić można zastosowanie materiałów magazynujących ciepło (podłogi, specjalne akumulatory), akumulacje i wykorzystanie ciepła promieniowania słonecznego (dużo odpowiednio rozmieszczonych okien) czy zaizolowanie budynku w taki sposób, by nie oddawał ciepła do otoczenia.

Wspólnym celem wszystkich rozwiązań mających zastosowanie przy budowie domów zeroemisyjnych jest redukcja zanieczyszczeń do atmosfery.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.mojeopinie.pl

Dodano: 2010-01-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej