Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czy będziemy budować domy zeroemisyjne?

Budowanie domów zeroemisyjnych, które zużywają 15 kwh na mkw. rocznie może być standardem. Taka propozycja jest z pewnością elementem proekologicznego i energooszczędnego budownictwa.

Postępująca ekologizacja społeczeństwa pokaże, że domy zeroemisyjne, o którym coraz częściej się mówi są zapowiedzią rozwiązań, które w przyszłości zaczną być stosowane w budownictwie na szeroką skalę. Budowa domów zeroemisyjnych niesie za sobą wdrożenie wielu specjalistycznych rozwiązań w konstrukcji budynku.

Wśród nich wymienić można zastosowanie materiałów magazynujących ciepło (podłogi, specjalne akumulatory), akumulacje i wykorzystanie ciepła promieniowania słonecznego (dużo odpowiednio rozmieszczonych okien) czy zaizolowanie budynku w taki sposób, by nie oddawał ciepła do otoczenia.

Wspólnym celem wszystkich rozwiązań mających zastosowanie przy budowie domów zeroemisyjnych jest redukcja zanieczyszczeń do atmosfery.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.mojeopinie.pl

Dodano: 2010-01-11

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej