Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Oszczędzaj energię z Vattenfall - dostaniesz energooszczędne urządzenie

Vattenfall rozpoczął konkurs SMS-owy dotyczący oszczędności energii. Zwycięzca otrzyma możliwość wymiany jednego domowego urządzenia na energooszczędne.

Do końca kwietnia br. każdy klient Vattenfall może otrzymać poradę na telefon komórkowy, jak zaoszczędzić energię. Wystarczy wysłać SMS pod odpowiedni numer. Koszt wysłania SMSa wynosi 1zł+VAT . Cały dochód jest przeznaczony na akcję ratowania śląskich kasztanowców. Trzech z uczestników konkursu, którzy wyślą największą liczbę SMSów otrzyma bezpłatny przegląd wykorzystywanych w domu urządzeń pod kątem ich energochłonności. Klient, który wyśle największą liczbę SMSów otrzyma dodatkowo możliwość wymiany jednego urządzenia na energooszczędne o wartości 3 tys. zł, mówi Grzegorz Lot dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Vattenfall Sales Poland, spółki obrotu energią.

Na internetowej stronie Vattenfall uruchomiono sekcję "oszczędzanie energii?, gdzie można znaleźć informacje dla firm i gospodarstw domowych. Serwis został wzbogacony o test na energochłonność. Każdy, kto odpowie na kilka pytań, może także dowiedzieć się jak nie marnować energii.

W ramach akcji szczepień kasztanowców w 2009 roku organizowanej przez Vattenfall i Philips zaszczepiono prawie 1000 drzew na Śląsku. W akcji wzięły udział urzędy miast z Tych, Zabrza, Bytomia, Chorzowa i Katowic. Włączyli się do niej także uczniowie 55 śląskich szkół. W roku 2010 Vattenfall zamierza kontynuować program leczenia kasztanowców i chce zaszczepić kolejne 1000 drzew.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: Bosch

 

Dodano: 2010-01-13

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej