Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nie ma pieniędzy na proekologiczne wsparcie

Urząd Miasta w Kluczborku nie może już dotować mieszkańców, którzy dbają o ochronę środowiska, czyli zmienili swoje systemy grzewcze w domach na ekologiczne, montowali solary czy przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków.

Jeszcze w ubiegłym roku każdy mógł otrzymać do dwóch tysięcy złotych zwrotu poniesionych wydatków w ramach proekologicznego wsparcia. Ale teraz już nie może, bo decyzją ministra finansów zlikwidowany został Fundusz Ekologiczny, a środki te przeniesione zostały bezpośrednio do budżetu gminy.

A to oznacza, że nie możemy przekazać publicznych pieniędzy osobom fizycznym. W takiej sytuacji znalazło się 25 mieszkańców gminy, mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, który zapowiedział, że na najbliższej sesji rady miejskiej będzie chciał z radnymi podjąć odpowiednią uchwałę "omijającą? nielogiczne przepisy tak, by dalej udzielać proekologicznego wsparcia mieszkańcom.

źródło: Radio Opole
zdjęcie: www.heizung-waermepumpe.de

Dodano: 2010-01-27

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej