Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nie ma pieniędzy na proekologiczne wsparcie

Urząd Miasta w Kluczborku nie może już dotować mieszkańców, którzy dbają o ochronę środowiska, czyli zmienili swoje systemy grzewcze w domach na ekologiczne, montowali solary czy przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków.

Jeszcze w ubiegłym roku każdy mógł otrzymać do dwóch tysięcy złotych zwrotu poniesionych wydatków w ramach proekologicznego wsparcia. Ale teraz już nie może, bo decyzją ministra finansów zlikwidowany został Fundusz Ekologiczny, a środki te przeniesione zostały bezpośrednio do budżetu gminy.

A to oznacza, że nie możemy przekazać publicznych pieniędzy osobom fizycznym. W takiej sytuacji znalazło się 25 mieszkańców gminy, mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, który zapowiedział, że na najbliższej sesji rady miejskiej będzie chciał z radnymi podjąć odpowiednią uchwałę "omijającą? nielogiczne przepisy tak, by dalej udzielać proekologicznego wsparcia mieszkańcom.

źródło: Radio Opole
zdjęcie: www.heizung-waermepumpe.de

Dodano: 2010-01-27
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej