Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Rządowy plan dla biogazowni

Koncerny energetyczne oraz instytucje finansowe chcą inwestować w biogazownie. Problemem może jednak być współpraca z rolnikami.

W przyszłym miesiącu rząd przyjmie program rozwoju biogazowni w kraju, zapowiedział Sebastian Stępnicki, ekspert Ministerstwa Gospodarki, na konferencji "Biogazownie - energia z odnawialnych źródeł?, zorganizowanej przez dziennik  "Rzeczpospolita?. Zgodnie z planami rządowymi do 2020 r. w kraju powinno powstać ok. 2 tys. takich zakładów, głównie budowanych przez rolników, co będzie kosztowało ponad 20 mld zł.

Jeśli rządowe plany budowy biogazowni w każdej gminie zostaną zrealizowane, to Polska będzie na tym rynku w europejskiej czołówce, wskazał Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energii Odnawialnej.

źródło: Rzeczpospolita
zdjęcie: www.mmszczecin.pl

Dodano: 2010-01-28

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej