Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Rządowy plan dla biogazowni

Koncerny energetyczne oraz instytucje finansowe chcą inwestować w biogazownie. Problemem może jednak być współpraca z rolnikami.

W przyszłym miesiącu rząd przyjmie program rozwoju biogazowni w kraju, zapowiedział Sebastian Stępnicki, ekspert Ministerstwa Gospodarki, na konferencji "Biogazownie - energia z odnawialnych źródeł?, zorganizowanej przez dziennik  "Rzeczpospolita?. Zgodnie z planami rządowymi do 2020 r. w kraju powinno powstać ok. 2 tys. takich zakładów, głównie budowanych przez rolników, co będzie kosztowało ponad 20 mld zł.

Jeśli rządowe plany budowy biogazowni w każdej gminie zostaną zrealizowane, to Polska będzie na tym rynku w europejskiej czołówce, wskazał Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energii Odnawialnej.

źródło: Rzeczpospolita
zdjęcie: www.mmszczecin.pl

Dodano: 2010-01-28
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej