Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kontrowersyjne OZE w Czechach

Większa liczba czeskich elektrowni opartych na odnawialnych źródłach energii może spowodować wzrost cen energii. Konieczne są więc limity na budowę tego typu siłowni.

Taki pogląd wyraził Josef Firt z czeskiego odpowiednika URE. Czeskie firmy dystrybucyjne przestały realizować wnioski o przyłączenie do sieci nowych elektrowni wytwarzających energię elektryczną w siłowniach słonecznych albo wiatrowych. Potrzebny jest mikst energetyczny, a nie pójście na całość z OZE. Pamiętajmy, że same OZE nie udźwigną naszego rosnącego zapotrzebowania na energię, mówi Firt.

Być może w Czechach będzie przeprowadzone nawet referendumm, w którym mieszkańcy mieliby się wypowiedzieć, czy chcą większej liczby OZE, co oznaczałoby wzrost cen energii. Przeciwko takiemu referendum protestują ekolodzy, którzy twierdzą, iż nie da się wszystkiego przeliczyć tylko na wzrost cen energii.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.pascal.pl

Dodano: 2010-02-19

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej