Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Apel kominiarzy - Nie pal śmieci w piecu

Opolscy kominiarze będą roznosić ulotki z informacją na temat szkodliwości palenia śmieci. To będzie wspólna akcja urzędu miasta i kominiarzy.

Naczelnik wydziału ochrony środowiska w urzędzie miasta Opole, Małgorzata Rabiega, potwierdza, że palenie śmieci w piecach to także problem dla kominiarzy, dlatego zgodzili się na udział w tej akcji.

Ulotka ma zawierać nie tylko informacje na temat szkodliwych substancji, jakie wydzielają się podczas spalania odpadów, ale też o tym, że śmieci powodują niebezpieczeństwo wybuchu komina.

Urząd miasta Opole chce przygotować "Miejski programu ekologicznych systemów grzewczych?. Umożliwi on dofinansowanie zmiany sposobu ogrzewania, czyli wymianę starych urządzeń na kotły ekologiczne na gaz, olej, czy biomasę. Opole chce pozyskać pieniądze na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

źródło: www.nto.pl
zdjęcie: www.amber2.mojabudowwa.pl

Dodano: 2010-02-19

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej