Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Co zrobić z zalegającym śniegiem?

Sprzątanie ulic, chodników i placów z zalegającego śniegu to obowiązek gmin. Jednak nie mają one obowiązku wyznaczania miejsc, w których mieszkańcy mogliby pozbyć się śniegu z własnych nieruchomości.

Walkę z zalegającym śniegiem toczą wszyscy. Niektóre gminy wywożą go w odpowiednie miejsca. W gorszej sytuacji są właściciele prywatnych nieruchomości, którzy nie mogą pozbyć się nadmiaru śniegu przy domach.

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach określa, że do obowiązków gminy należy zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, placów i terenów otwartych, w szczególności przez zbieranie i pozbywanie się błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń.

Właściciele prywatnych nieruchomości muszą sobie radzić sami. Większość gmin nie dysponuje terenem, który byłby udostępniony mieszkańcom jako miejsce do pozbycia się zalegającego śniegu z posesji prywatnych.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.staw.bieleccy.com.pl

Dodano: 2010-02-20
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej