Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Skutki "zielonej rewolucji" w energetyce

Zdaniem przewodniczącego Europarlamentu prof. Jerzego Buzka, "zielona rewolucja" w energetyce może zarówno wpłynąć pozytywnie na gospodarkę i pomóc rozwijać ją, jak i zdaniem niektórych stłamsić ją.

Przewodniczący dodaje, iż decyzje dotyczące energetyki będą kluczowe dla dalszego rozwoju UE. Wspólnota w ramach "zielonej rewolucji" chce zmniejszyć emisje gazów szkodliwych dla atmosfery. Będzie to jednak oznaczało duże nakłady inwestycyjne, a w związku z tym także możliwy wzrost cen energii elektrycznej. Np. tzw. zero emisyjne elektrownie węglowe mają znacznie niższą sprawność od istniejących klasycznych elektrowni opalanych węglem. W najgorszym przypadku może więc zacząć występować niedobór energii.

Z drugiej strony ochrona klimatu może zmniejszyć zmiany w nim zachodzące. Zdaniem części specjalistów "zielona rewolucja" zmniejszy wydatki np. na ochronę przed skutkami katastrof spowodowanych przez podnoszenie się poziomu mórz i oceanów i np. huraganów.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.dofinansuj.pl

 

Dodano: 2010-02-22

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej