Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Brytyjczycy na bakier z recyklingiem odpadów elektronicznych

Pod względem recyklingu odpadów elektronicznych najgorzej wypadają Brytyjczycy. Dane te są wynikiem badań przeprowadzonych w Europie przez firmę Dell, producenta komputerów.  Mniej niż połowa Brytyjczyków regularnie segreguje stary sprzęt, w porównaniu z 80 proc. Niemców.

Ekolodzy twierdzą, że Wielka Brytania dostarcza rocznie tyle odpadów elektronicznych, że mogłyby one wypełnić powierzchnię sześciokrotnie większą niż stadion Wembley. Jako główną przyczynę podają oni brak świadomości społeczeństwa.

Każde państwo powinno sprawić, by segregacja odpadów elektronicznych stała się tak powszechna jak segregacja papieru, plastiku i szkła, mówi ekolog Tony Juniper.

Kierownik ds. recyklingu w firmie Dell, Jean Cox-Kearns twierdzi, że przyczyną takiej sytuacji jest to, że Wielka Brytania dwa lata później niż inne państwa wprowadziła Dyrektywę WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment Directive), której celem jest zminimalizowanie negatywnego wpływu odpadów elektronicznych na środowisko.


źródło: PAP
zdjęcie: www.portel.pl

Dodano: 2009-10-09

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej