Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zamów świadectwo energetyczne przez internet

Uzyskanie świadectwa energetycznego do zbudowanego domu jednorodzinnego jest teraz bardzo proste. Nie trzeba szukać wyspecjalizowanej firmy wykonującej świadectwa w swojej okolicy.

Wystarczy wypełnić na stronie internetowej www.archon.pl formularz, podając dane kontaktowe wraz z lokalizacją budynku i nazwą projektu. W ciągu kilku dni terenowy audytor energetyczny ustali wszystkie szczegóły związane z wykonaniem usługi. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można szybko uzyskać gotowe świadectwo charakterystyki energetycznej, niezależnie od lokalizacji domu na terenie Polski.

W styczniu ubiegłego roku został wprowadzony obowiązek certyfikacji energetycznej budynków - tzw. świadectwa charakterystyki energetycznej. Świadectwo pokazuje jaka jest jakość budynku, z punktu widzenia ilości zużycia energii. Każdy nowy budynek, oddawany do użytkowania oraz budynki istniejące przeznaczone do sprzedaży lub wynajmu muszą mieć ustaloną w formie świadectwa charakterystykę energetyczną. Po zakończeniu budowy, składając w urzędzie wniosek o pozwolenie na użytkowanie domu trzeba dołączyć aktualne świadectwo charakterystyki energetycznej, wykonane przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia do ich wykonywania, mówi arch. Monika Lisowska - Łętocha, dyrektor pracowni projektowej Biura Projektów ARCHON+.

Świadectwa energetyczne przygotowywane dla nowo oddawanych do użytku domów będą podawały ważną informację o kosztach eksploatacji budynku. Użytkownicy i ewentualni nabywcy domów otrzymają dane, które do tej pory nie były w ogóle brane pod uwagę. Budynki o małym zapotrzebowaniu na energię, a co za tym idzie tanie w eksploatacji, będą mogły uzyskiwać wyższe ceny na rynku nieruchomości niż domy, które będą miały oszacowane wysokie koszty eksploatacji. Obowiązek wykonywania świadectw energetycznych spowodował praktyczne zwiększenie zainteresowania wśród wykonawców deweloperów i klientów tematyką domu energooszczędnego, podkreśla Lisowska- Łętocha.

źródło: www.archon.pl
zdjęcie: www.e-certyfikacja.com.pl

Dodano: 2010-03-10

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej