Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Zadbaj o kondycję instalacji grzewczej swojego domu

Nikt z nas nie może przewidzieć rachunków za ogrzewanie i energię, szczególnie w sezonie zimowym. Jednak do każdej kolejnej zimy możemy się lepiej przygotować. Wystarczy zadbać o dobrą kondycję instalacji grzewczej w domu.

Specjaliści z branży instalacyjnej polecają zastosowanie inteligentnych regulatorów temperatury. Każdy rodzaj ogrzewania, jaki posiadamy w naszych domach i mieszkaniach, może stać się bardziej funkcjonalny i efektywny. Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie regulacyjne, które w praktyczny sposób pokieruje pracą kotłów grzewczych i kaloryferów, kontrolując przy tym temperaturę w pomieszczeniach oraz zużycie energii przez instalację grzewczą, tłumaczy Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta inteligentnych regulatorów temperatury i sterowników do pomp obiegowych AURATON.

Według Leonharda, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów, m.in. rodzaj instalacji grzewczej, ilość grzejników oraz powierzchnię domu czy mieszkania. Warto w tym względzie zasięgnąć również rady profesjonalnego instalatora, bo dobrze dobrany regulator może dopiero zagwarantować optymalną i oszczędną pracę całego systemu grzewczego.

Regulatory temperatury to inteligentne urządzenia wyposażone w wiele praktycznych funkcji, które możemy dostosować indywidualnie do potrzeb i wymagań. Za pomocą urządzenia regulacyjnego możliwe jest m.in. ustawienie pożądanej temperatury na każdy dzień tygodnia lub porę dnia. Odpowiedni program zadba również o to, by we właściwym momencie załączyć lub wyłączyć piec, zminimalizować efekt pocenia się kotła czy ustawić temperaturę przeciwzamrożeniową, itp.

Instalacja sterowników AURATON gwarantuje do 30% oszczędności energii. Oznacza to, że koszt zakupu urządzenia zwraca się błyskawicznie, a w każdym sezonie zostaje nam w portfelu znacznie więcej pieniędzy, podkreśla Maciej Leonhard.

źródło: Informacja prasowa
zdjęcie: LARS

Dodano: 2010-03-15

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej