Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Targi Energii Odnawialnej TEO-2010

W dniach 19 - 21 marca 2010 r. w Bydgoszczy odbędzie się I edycja Targów Energii Odnawialnej TEO-2010. Jest to impreza targowa poświęcona wyłącznie ekologicznym źródłom energii. Wydarzenie w założeniu ma się stać impulsem do rozwoju rynku eko-energii w Polsce i Środkowej Europie.

Tematyka targów dotyczy przede wszystkim odnawialnych źródeł energii. Przedstawione zostaną systemy grzewcze wykorzystujące OZE, w tym: kotły, piece, kominki, kolektory słoneczne, klimatyzatory, pompy ciepła, biopaliwa, biopaliwa stałe, pelety, biopaliwa płynne, biogaz.

Targi Energii Odnawialnej TEO odbywać się będą równolegle z XXVIII Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD. Targi TEO mają być platformą wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami i praktykami.

Zakres tematyczny targów TEO:

  • energia słoneczna,
  • energia wiatrowa,
  • energia wodna,
  • energia geotermalna,
  • biopaliwa stałe (biomasa),
  • biopaliwa płynne,
  • biogaz,
  • technologie energooszczędne.

Targom będzie towarzyszył bogaty program seminariów i konferencji branżowych.

źródło: www.targi-pom.com.pl
zdjęcie: www.nauka.katalogi.pl

 

Dodano: 2010-03-19

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej