Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Energetyka odnawialna - najlepsze praktyki

Promocja energetyki odnawialnej jest w całej Unii Europejskiej niezwykle silna. Każdy kraj zmaga się z wymogami Dyrektywy, aby w najbliższym dziesięcioleciu zdążyć ze zwiększeniem ilości energii z dostępnych, zielonych źródeł.

Od dłuższego czasu widzimy na rynku coraz większe zainteresowanie samym tematem OZE, jak również związanymi z tym  aspektami finansowymi i inwestycyjnymi. Biomasa, farmy wiatrowe, energia wód, biogazownie rolnicze - to wokół tych zagadnień raz po raz skupiają się eksperci rynku.

Coraz większe zainteresowanie energetyką odnawialną, to powód do zorganizowania konferencji, która po raz pierwszy poruszy najbardziej praktyczne aspekty inwestowania w odnawialne źródła energii. Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 maja 2010 r. w Warszawie, a udział w niej wezmą wiodące firmy z kraju i Unii Europejskiej. Podczas dwóch dni konferencji będzie można usłyszeć o największych sukcesach energetyki odnawialnej, jak również o problemach związanych z inwestycjami.

Przedstawienie najlepszych praktyk ma na celu  przybliżenie wszystkim zainteresowanym elementów strategii, dzięki którym każda inwestycja w zieloną energię skazana jest na sukces. Praktycy, eksperci, inwestorzy i przedstawiciele Unii Europejskiej, Rządu RP i samorządów lokalnych wspólnie pochylą się nad najciekawszymi zagadnieniami współczesnej energetyki odnawialnej.

źródło: TCCT
zdjęcie: www.ekoenergia.pl

 

Dodano: 2010-04-14

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej