Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nowa energooszczędna żarówka LED-owa

Firma General Electric zapowiada, że zbudowana przez nią LED-owa żarówka, która ma zastąpić standardowe żarówki w naszych domach jeszcze w tym roku, może pracować nawet przez 17 lat.

General Electric prezentuje swoją nową żarówkę opartą na technologii LED, która jeszcze w tym roku ma zastąpić w naszych domach tradycyjne lub energooszczędne żarówki CFL. LED-owa żarówka ma pobierać zaledwie 9 watów energii, zapewniając nawet do 77 procent oszczędności w energii, jednocześnie emitując niemal tak mocne światło, jak 40-watowa żarówka żarowa.

Nowa żarówka LED-owa ma pracować nawet 25 razy dłużej, niż tradycyjne źródło światła. Jej żywotność ma bowiem wynieść 25 tysięcy godzin, co daje 17 lat przy używaniu jej 4 godziny dziennie.

To żarówka, która może oświetlić biurko dziecka od momentu jego narodzin, aż do ukończenia przez nie liceum, powiedział John Strainic, menadżer produktu w GE Lighting. Nowa żarówka jest również bardziej żywotna od popularnych dzisiaj żarówek CFL, które cechują się żywotnością 8 tysięcy godzin.

źródło i zdjęcie: www.chip.pl

Dodano: 2010-04-16
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej