Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nowa energooszczędna żarówka LED-owa

Firma General Electric zapowiada, że zbudowana przez nią LED-owa żarówka, która ma zastąpić standardowe żarówki w naszych domach jeszcze w tym roku, może pracować nawet przez 17 lat.

General Electric prezentuje swoją nową żarówkę opartą na technologii LED, która jeszcze w tym roku ma zastąpić w naszych domach tradycyjne lub energooszczędne żarówki CFL. LED-owa żarówka ma pobierać zaledwie 9 watów energii, zapewniając nawet do 77 procent oszczędności w energii, jednocześnie emitując niemal tak mocne światło, jak 40-watowa żarówka żarowa.

Nowa żarówka LED-owa ma pracować nawet 25 razy dłużej, niż tradycyjne źródło światła. Jej żywotność ma bowiem wynieść 25 tysięcy godzin, co daje 17 lat przy używaniu jej 4 godziny dziennie.

To żarówka, która może oświetlić biurko dziecka od momentu jego narodzin, aż do ukończenia przez nie liceum, powiedział John Strainic, menadżer produktu w GE Lighting. Nowa żarówka jest również bardziej żywotna od popularnych dzisiaj żarówek CFL, które cechują się żywotnością 8 tysięcy godzin.

źródło i zdjęcie: www.chip.pl

Dodano: 2010-04-16

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej