Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Nadal trwa konkurs na "Gminę przyszłości"

Jeśli Twoja gmina inwestuje na rzecz poprawy klimatu lub planuje w najbliższym czasie taką inwestycję, zgłoś ją do udziału w konkursie na "Gminę przyszłości" pod patronatem Ministerstwa Gospodarski.

Zgłoszenia do konkursu "Gmina przyszłości" przyjmowane są w dwóch kategoriach:

 • Ekologia - projekty dotyczące wykorzystania przyjaznej środowisku energii odnawialnej i stosowania nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań w zakresie gospodarowania energią np. kolektory słoneczne czy termoizolacja budynków.
 • Społeczeństwo - projekty związane z dbaniem o przyjazny, dobry klimat wśród mieszkańców gminy np. budowa ośrodków kultury i sportu.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 czerwca 2010 roku:

 • pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
 • lub pod adresem pocztowym:
  Andrzej Chodacz "Gaspol kibicuje klimatowi"
  Konkurs "Gmina przyszłości"
  Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa
  z dopiskiem konkurs ?Gmina przyszłości?.

Formularz zgłoszeń i regulamin konkursu dostępny na stronie www.kibicujklimatowi.pl.

Zwycięskie gminy otrzymają tytuł "Gminy przyszłości" oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. kolektory słoneczne). Rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu 2010 roku.

Wyróżniające się w konkursie projekty zostaną opublikowane w formie rankingu "Dobrych praktyk", prezentującego godne naśladowania działania polskich gmin na rzecz poprawy klimatu oraz rozwoju regionu i zamieszkującej go społeczności.

Inicjatorem konkursu jest firma Gaspol S.A.

źródło: Informacja prasowa
zdjęcie: www.ekoheat.com.pl

Dodano: 2010-04-19

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej