Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dolnośląskie gminy zbierają elektrośmieci

KGHM Ecoren zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozszerza akcję zbierania zużytego sprzętu RTV i AGD. W kwietniu i maju starych telewizorów, pralek, suszarek czy odbiorników radiowych będą mogli się pozbyć mieszkańcy kolejnych dolnośląskich miejscowości.

Przedstawiciele należącego do Ecorenu Oddziału Przetwarzania Elektroodpadów w Rynarcicach od dłuższego czasu prowadzą rozmowy z gminami i podpisują porozumienia o współpracy przy organizacji tego typu inicjatyw. Dzięki temu mieszkańcy dolnośląskich gmin mogą legalnie oddać niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny - nie muszą w tym celu martwić się o transport.

Podczas pierwszej zbiórki udało się zebrać 40 ton elektrośmieci. Akcje te organizowane są we współpracy z władzami samorządowymi. Należące do gminy sołectwa podzielono na grupy według terminu zbiórek - najbliższa zaplanowana jest na 22 kwietnia, ostatnia - na 5 maja br.

Gminy wyznaczają w każdej miejscowości bezpieczne miejsca (zwykle są to punkty przy głównych ulicach), w których mieszkańcy mogą zostawiać zużyty sprzęt RTV i AGD. W ustalone dni samochód Ecorenu w godz. 8-16 będzie przejeżdżał przez te miejsca i zabierał zgromadzone elektrośmieci.

Dokładne terminy zbiórek znajdują się na stronie akcji www.elektroodpady.ecoren.pl.

źródło: Informacja prasowa
zdjęcie: www.recykling.pl

 

Dodano: 2010-04-20

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej