Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy w Polsce już po raz 20-ty, a na świecie będzie on miał swoją 40 rocznicę. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest "Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas".

Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2010 rok Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, dlatego też ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Ziemi 2010 przebiegać będą pod hasłem "Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas".

Tematyka dotycząca bioróżnorodności jest szeroka. W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi realizowane będą akcje edukacyjne w całej Polsce. Wsród nich kampanie informacyjne, szkolenia, warsztaty, wystawy, konferencje, konkursy i pikniki. W liczne projekty angażowane są dzieci i młodzież, społeczności lokalne, osoby zajmujące się ochroną przyrody społecznie i zawodowo, przedstawicieli administracji samorządowej, a także przedstawiciele sektora prywatnego uwzględniający programy środowiskowe w strategii rozwoju firmy.

Rok 2010 to rok jubileuszowy - świętować będziemy 40.lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20.lecie w Polsce. W ramach Światowego Dnia Ziemi prowadzona będzie 25 kwietnia w Warszawie akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii. Każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie otrzyma sadzonki roślin ozdobnych lub ekotorby.

Dzień Ziemi uświadamia całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne.

źródło i zdjęcie: www.dzienziemi.pl

Dodano: 2010-04-22

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej