Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Najwięksi truciciele środowiska znajdą się w systemie Ekoinfonet

Specjalny system informatyczny, utworzony przez inspekcję ochrony środowiska będzie gromadził dane o wpływie działalności przedsiębiorców na środowisko naturalne.

System o nazwie Ekoinfonet będzie prowadzony i nadzorowany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Baza dostarczy wiedzy na temat  zakresu i sposobu korzystania ze środowiska naturalnego przez firmy. Zgromadzone informacje będą przekazywane urzędom marszałkowskim i wojewódzkim inspekcjom ochrony środowiska dwa razy w roku.

W systemie Ekoinfonet będą informacje o ilości wyemitowanego CO2 do atmosfery oraz ilości ścieków, wypuszczonych przez konkretnego przedsiębiorcę do wód lub ziemi; a także o transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Ekoinfonet będzie także gromadził informacje o wynikach kontroli w firmach. Nad wszystkim będzie czuwał wojewódzki inspektor ochrony środowiska.

Przygotowanie systemu Ekoinfonet będzie przebiegało etapami. Jeszcze w tym, roku utworzone zostaną bazy danych. Na ten cel przeznaczono 5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejnym etapem będzie budowa systemu łączności i zakup sprzętu informatycznego, co pochłonie z NFOŚiGW 6 mln zł. W 2012 roku, za kwotę 4 mln zł, zostaną wdrożone bazy danych.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.euro-net.pl

Dodano: 2010-05-06

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej