Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Najwięksi truciciele środowiska znajdą się w systemie Ekoinfonet

Specjalny system informatyczny, utworzony przez inspekcję ochrony środowiska będzie gromadził dane o wpływie działalności przedsiębiorców na środowisko naturalne.

System o nazwie Ekoinfonet będzie prowadzony i nadzorowany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Baza dostarczy wiedzy na temat  zakresu i sposobu korzystania ze środowiska naturalnego przez firmy. Zgromadzone informacje będą przekazywane urzędom marszałkowskim i wojewódzkim inspekcjom ochrony środowiska dwa razy w roku.

W systemie Ekoinfonet będą informacje o ilości wyemitowanego CO2 do atmosfery oraz ilości ścieków, wypuszczonych przez konkretnego przedsiębiorcę do wód lub ziemi; a także o transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Ekoinfonet będzie także gromadził informacje o wynikach kontroli w firmach. Nad wszystkim będzie czuwał wojewódzki inspektor ochrony środowiska.

Przygotowanie systemu Ekoinfonet będzie przebiegało etapami. Jeszcze w tym, roku utworzone zostaną bazy danych. Na ten cel przeznaczono 5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejnym etapem będzie budowa systemu łączności i zakup sprzętu informatycznego, co pochłonie z NFOŚiGW 6 mln zł. W 2012 roku, za kwotę 4 mln zł, zostaną wdrożone bazy danych.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.euro-net.pl

Dodano: 2010-05-06
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej