Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Krajowy plan na rzecz energii odnawialnej

Do końca czerwca wszystkie kraje członkowskie UE muszą przedłożyć krajowe plany działań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych. W Polsce za przygotowanie planu odpowiedzialne jest Ministerstwo Gospodarki.

Prace nad projektem planu zostały zakończone i czeka on na akceptację ministra. Projekt dokumentu "Krajowy plan działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych? został poddany uzgodnieniom wewnątrzresortowym w Ministerstwie Gospodarki i przedstawiony do rozpatrzenia przez kierownictwo resortu. Następnie zostanie przesłany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Dokument ten został sporządzony zgodnie ze schematem przekazanym przez Komisję Europejską. Jednocześnie, w ramach prac nad transpozycją przepisów dyrektywy 2009/28/WE w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych znowelizowana zostanie ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych.

Zgodnie z planem prac Rady Ministrów na I półrocze 2010 r. przyjęcie założeń do nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych zostało przewidziane na II kwartał br. Obecnie trwają uzgodnienia wewnątrzresortowe projektu założeń do przedmiotowej nowelizacji i w najbliższym czasie zostaną one przekazane do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Projekt założeń zostanie wówczas również umieszczony na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.wiatraki.suwalki.pl

Dodano: 2010-05-07

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej