Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Krajowy plan na rzecz energii odnawialnej

Do końca czerwca wszystkie kraje członkowskie UE muszą przedłożyć krajowe plany działań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych. W Polsce za przygotowanie planu odpowiedzialne jest Ministerstwo Gospodarki.

Prace nad projektem planu zostały zakończone i czeka on na akceptację ministra. Projekt dokumentu "Krajowy plan działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych? został poddany uzgodnieniom wewnątrzresortowym w Ministerstwie Gospodarki i przedstawiony do rozpatrzenia przez kierownictwo resortu. Następnie zostanie przesłany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Dokument ten został sporządzony zgodnie ze schematem przekazanym przez Komisję Europejską. Jednocześnie, w ramach prac nad transpozycją przepisów dyrektywy 2009/28/WE w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych znowelizowana zostanie ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych.

Zgodnie z planem prac Rady Ministrów na I półrocze 2010 r. przyjęcie założeń do nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych zostało przewidziane na II kwartał br. Obecnie trwają uzgodnienia wewnątrzresortowe projektu założeń do przedmiotowej nowelizacji i w najbliższym czasie zostaną one przekazane do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Projekt założeń zostanie wówczas również umieszczony na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.wiatraki.suwalki.pl

Dodano: 2010-05-07
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej