Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Akcja przeciwko zaśmiecaniu lasów na Mazowszu

Monitorowanie dzikich wysypisk ukrytymi kamerami, akcje społeczne, instalowanie koszy do segregowania odpadów na parkingach leśnych, edukacja najmłodszych, konkursy i szkolenia dla samorządów lokalnych - to niektóre z planowanych działań w ramach akcji przeciwko zaśmiecaniu lasów.

Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest ono pierwszym krokiem do realizacji wojewódzkiego programu "Czyste lasy na Mazowszu".

Kampania będzie realizowana do 2014 r. w całym regionie. Jej celem jest powstrzymanie zjawiska wywożenia śmieci do lasów i ich stopniowe oczyszczanie. Mieszkańcy Mazowsza będą uświadamiani, jak dużym zagrożeniem dla środowiska naturalnego jest zaśmiecanie lasów.

Urząd marszałkowski włączy się w rozpropagowanie akcji przeciwko zaśmiecaniu lasów wśród mieszkańców Mazowsza. Zajmie się także informowaniem o problemie zanieczyszczania lasów oraz zachęci placówki samorządowe do wzięcia udziału i współpracy w realizacji projektu.

Nielegalne wysypiska stały się w ostatnich latach prawdziwą plagą. W 2009 r. Lasy Państwowe na likwidację, zbiór, wywóz i utylizację 8 tys. m3 zebranych w lasach odpadów wydały ponad 630 tys. zł.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.clip.lasy.gov.pl

Dodano: 2010-05-13

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej